ÇOCUKLAR İÇİN ELİF BE 1-2

HARF ANİMASYONLARI

Çocuklar İçin ELİF BE 1-2 kitabı, 4-6 yaş grubu çocuklara Kur’an-ı Kerim okumayı öğretmek amacıyla hazırlanmıştır. Ana okullarının, kreşlerin, kolejlerin, diyanet kurslarinin ve velilerimizin yoğun ilgisi nedeniyle yeni baskı 12.000 adet yapıldı.

Öne çıkan bazı özellikleri şunlardır:

Harflerin öğretilmesinde görsel hafıza tekniklerinden yararlanılmıştır. Harflerin E, LE, ME, NE şeklinde üstünlü okunuşlarıyla öğretilmesi tercih edilmiştir. Konular çocukların seviyesine indirgenerek ve son derece basitleştirilerek anlatılmıştır. Eğitimcinin eğitim sırasında uygulaması gereken metodlara dikkat çekilmiştir. Resimlerle konular daha ilgi çekici hale getirilmiştir. Harfler daha büyük ve okunaklı yazı stili kullanılarak yazılmıştır. Konularda dikkat çekilmek istenilen harfler renklendirilmiştir. İlgiyi artıracak, el becerisi ve zihinsel gelişimi destekleyecek etkinliklere yer verilmiştir. Cezm ve Şedde konusu olabilecek en basit şekliyle anlatılmıştır. İlgiyi artırmak amacıyla bazı konularda Türkçe kelimeler Arapça harflerle yazılmıştır.

KİTAPLARIN HAZIRLANMA SÜRECİ VE BENZERLERİNDEN FARKLARI:
Kitapları benzerlerinden ayıran en önemli özellik, 3 yaşındaki kendi çocuğumuza Kur’an-ı Kerîm okumayı öğretmek amacıyla hazırladığımız dokümanların derlenmesi ve düzenlenmesi sonucu ortaya çıkmış olmasıdır. 10 yıl boyunca dokümanları yüzlerce çocuğa uygulayarak, anlamakta zorlandıkları konuları tespit edip, mümkün olan en basit şekle indirgemiş olmamız kitabın etkinliğini artırmaktadır. Yine bu 10 yıllık süreç içerisinde kitaplardaki tüm resimler vektörel çizim yöntemiyle çizilmiş ve kitaplarda tamamen özgün resimler kullanılmıştır. Bu da kitabın uzun, zor ve zahmetli bir çalışma sonunda ortaya çıkmasına neden olmuştur.

Hazırlayanlar : Melek Bozdoğan - Murat Bozdoğan
Boyut : 19,5 x 27,5 cm
Sayfa Sayısı : 156
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Baskı Sayısı : 6. Baskı
Yayın Tarihi

 

 

FİYAT BİLGİSİ VE SİPARİŞ İÇİN TIKLAYIN

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü'nce Çocuklar İçin Elif Be 1-2 adlı eserin kayıt ve tescil işlemi yapılmış olup (Kayıt-Tescil No: 2019/2104-28.8.2019) her hakkı saklıdır. Yazar ve yayımcıdan yazılı izin alınmadan, içindeki resim ve yazıların, fikir, tasarım, kurgu ve senaryonun, yazılarda kullanılan renklendirme metodlarının kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, basılması veya yayımlanması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunun 68-70. maddelerine göre yasal sorumluluk gerektirir.

 

Copyright © 2020 Misal Yayınları. Tüm hakları saklıdır.

 

Anahtar Kelimeler: Okul Öncesi, Anaokulu, Ana sınıfı, Çocuk, 4-6 Yaş, Elif Be, Elif Ba, Elifbe, Elifba, Kuran Eğitimi