Gizlilik ve Güvenlik

GİZLİLİK VE GÜVENLİK

Firmamız tarafından müşterilerden temin edilen kişisel bilgiler (isim, adres, telefon, e-posta vb.) müşterinin haberi ve onayı olmaksızın, üçüncü şahıslarla kesinlikle paylaşmamakta, yetkisiz kişilerin bu bilgilere erişimine izin verilmemekte, faaliyet dışı hiçbir nedenle ticari amaçla kullanmamakta ve satılmamaktadır. Kişisel bilgiler ifşa edilmemektedir.

Bu bilgiler, müşteriye mesafeli satış işleminin gerçekleştirilmesi, gerektiğinde müşteri ile irtibat kurulması, dönemsel kampanya çalışmaları, müşteri profillerine yönelik özel promosyon faaliyetlerinin kurgulanması çalışmalarında sadece firmamız bünyesinde kullanılmaktadır.

Firmamız kişisel bilgilerin haricinde site kullanımı sırasında ziyaretçilerin hareket ve tercihlerini analiz ederek yorumlamaktadır. İsim, adres, telefon, e-posta gibi kişisel bilgileri içermeyen bu istatistiksel bilgiler müşterilerimize daha özel ve etkin bir alışveriş hizmeti verebilmek amacıyla kullanılabilmektedir.

Müşterilere ait kişisel bilgiler firmamız teknik alt yapısınca sağlanan güvenlik şartları ile korunmakta olup firmamız çalışanlarının ve görevlilerinin söz konusu müşteri bilgilerine erişimleri firmamız Güvenlik Politikaları çerçevesinde düzenlenmiştir. Resmi makamlarca usulü dairesinde bu bilgilerin talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklama yapmak zorunda olduğu durumlarda resmi makamlara açıklanabilir. Bu durum haricinde hiçbir kişi ve kurum ile paylaşılamaz.

Müşteri ve ziyaretçilerin site ile ilgili tarafımıza ulaştırdıkları her türlü istek, öneri ve soruları içeren bilgiler site performansını ölçmek açısından saklanmaktadır. Bu bilgiler kişilerin kendilerine yanıt vermek dışında herhangi bir amaç ile kullanılamaz.

www.misalcocuk.com'da yayınlanan hiçbir yazı veya grafik üçüncü kişiler tarafından izinsiz kullanılamaz. Bu sitede yer alan içerik materyali, başka mecralarda yayınlanamaz.

Firmamız, gizli bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümü olarak addetmeyi ve gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir.

KREDİ KARTI GÜVENLİĞİ

Firmamız, alışveriş sitemizden alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliğine önem vermekte ve Kredi kartı bilgilerini hiçbir şekilde sistemimizde saklamamaktadır.

Alışveriş sırasında kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler alışveriş sitelerimizden bağımsız olarak 128 bit SSL (Secure Sockets Layer) protokolü ile şifrelenip sorgulanmak üzere ilgili bankaya ulaştırılır. Kartın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde alışverişe devam edilir. Kartla ilgili hiçbir bilgi tarafımızdan görüntülenemediğinden ve kaydedilmediğinden, üçüncü şahısların herhangi bir koşulda bu bilgileri ele geçirmesi engellenmiş olur.

Online olarak kredi kartı ile verilen siparişlerin ödeme, fatura, teslimat adresi bilgilerinin güvenilirliği firmamız tarafından Kredi Kartları Dolandırıcılığı’na karşı denetlenmektedir. Bu yüzden, alışveriş sitelerimizden ilk defa sipariş veren müşterilerin siparişlerinin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle finansal ve adres, telefon bilgilerinin doğruluğunun onaylanması gereklidir. Bu bilgilerin kontrolü için gerekirse kredi kartı sahibi müşteri ile veya ilgili banka ile irtibata geçilmektedir.

Bilgi hattı veya müşteri hizmetleri servisi bulunan ve açık adres ve telefon bilgilerinin belirtildiği İnternet alışveriş siteleri günümüzde daha fazla tercih edilmektedir. Bu sayede aklınıza takılan bütün konular hakkında detaylı bilgi alabilir, online alışveriş hizmeti sağlayan firmanın güvenirliği konusunda daha sağlıklı bilgi edinebilirsiniz.

Not: İnternet alışveriş sitelerinde firmanın açık adresinin ve telefonun yer almasına dikkat edilmesini tavsiye ediyoruz. Eğer güvenmiyorsanız alışverişten önce telefon ederek teyit edebilirsiniz. Firmamıza ait tüm online alışveriş sitelerimizde firmamıza dair tüm bilgiler ve firma yeri belirtilmiştir.

Gizlilik ve Güvenlik Politikamız ile ilgili her türlü soru ve öneriniz için www.misalcocuk.com internet sitemizdeki iletişim sayfasında yer alan iletişim bilgileri aracılığı ile firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.