ÇOCUKLAR İÇİN SİYER YOLCULUĞU (DİNİ OYUN)

(SİYER 1-2 KİTAPLARI İÇERİĞE DAHİL DEĞİLDİR)

Çocuklar İçin SİYER YOLCULUĞU seti bir oyundan oluşmaktadır. Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim seviyesindeki çocukların ahlak eğitimine ve karakter gelişimine katkıda bulunması için hazırlanmıştır. Daha büyük yaş grupları için de kullanılabilir.

Bu uygulama ile Peygamberimizin (sav) hayatı ve yaşadığı olaylar harita üzerinden tarih sıralamasına göre takip edilebilmekte ve kalıcı şekilde öğrenilmesi sağlanmaktadır. Oyunumuz İslam öncesi dönemden başlayıp, adım adım ilerleyerek Müslümanların Mekke’yi fethetmesi ile sona ermektedir.

OYUN KURALLARI

1. Siyer Yolculuğu oyunu 1-6 kişi ile oynanır.
2. Oyun 1 numaralı yuvarlaktan başlar, numaralar sırayla takip edilir ve 26 numaralı yuvarlakta biter.
3. Oyuna yaya piyonlarla başlanır. Ata veya deveye binme yerine denk gelen oyuncu, ata binen veya deveye binen piyon ile yoluna devam eder ve her turda iki kez oynamaya başlar.
4. Sırası gelen oyuncu sayı çarkındaki oku hızla çevirir. Ok hangi beyaz daireyi gösterirse, oyuncu o dairedeki sayı kadar ilerler. Ok siyah çizgiler üzerinde durursa okun gösterdiği ("2 geri", "9 ileri" vs.) işlem yapılır. Ok "tekrar" yazan yeri gösterirse oyuncu oku tekrar çevirir. Ok "sonraki" yazan yeri gösterirse, çevirme sırası sonraki oyuncuya geçer.
5. Oyun alanında 10 puan yazan yere gelen oyuncu 10 puan kazanır.
6. Yeşil yuvarlağa gelen oyuncu buraya ait soru kartındaki soruyu bilirse 10 puan kazanır, bilemezse 10 puan kaybeder.
7. Bazı yeşil yuvarlaklarda soru kartında yazan sure veya ilahi okunursa ek olarak 10 puan daha kazanılır.
8. Bir oyuncu başka bir oyuncunun bulunduğu noktaya gelirse, onu bir önceki yeşil yuvarlağa gönderir. Mesela 9’dan 10’a giden oyuncuyu tekrar 9’a gönderir. Geri gönderilen oyuncu, ata veya deveye biniyorsa tekrar yaya olur.
9. 26 nolu yeşil yuvarlağa ilk gelen 50 puan kazanır, ikinci gelen 30 puan kazanır, üçüncü gelen 10 puan kazanır.
10. Oyunun sonunda en çok puan toplayan birinci olur, diğer oyuncular da puanlarına göre ikinci, üçüncü vs. olarak sıralanır.

SİYER YOLCULUĞU OYUNU NASIL OYNANIR?

Video için tıklayın: https://www.youtube.com/watch?v=fYfTFtjjyBM

ÜRÜN İÇERİĞİ

1. Siyer Yolculuğu Oyun Alanı (70x100 cm branda)

2. Oyun Kuralları Sayfası (A4 ebadında)

3. Soru Kartları (8x5 cm - 26 adet)

4. Puan Kartları (8x5 cm)

5. Oyun Piyonları (14 adet)

6. Sayı Çarkı (Çap 7 cm)

SİYER YOLCULUĞU OYUNU (70x100 cm branda)

 

FİYAT BİLGİSİ VE SİPARİŞ İÇİN TIKLAYIN

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü'nce Siyer Yolculuğu Oyunu ve Siyer 1-2 adlı eserlerin kayıt ve tescil işlemi yapılmış olup (Kayıt-Tescil No: 2019/2005-30.7.2019) her hakkı saklıdır. Yazar ve yayımcıdan yazılı izin alınmadan, içindeki resim ve yazıların, fikir, tasarım, kurgu ve senaryonun kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, basılması veya yayımlanması 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunun 68-70. maddelerine göre yasal sorumluluk gerektirir.

 

Copyright © 2020 Misal Yayınları. Tüm hakları saklıdır.